banner_kart
banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Ankara Batıkent Yıldızlar Zirvede
IMG 7424Türkiye Kulüpler Şampiyonası'nda bugün oynanan müsabakaların ardından 6. tur geride kaldı. 6. tura kadar puan kaybetmeden liderliği paylaşan takımlar Ankara Batıkent Yıldızlar Spor Kulübü ve Bitlis Tatvan Satranç Eğitimi Spor Kulübü bugün ilk masada karşılaştı. Zirvenin sahibi iki takım arasındaki mücadeleyi 3.5-4.5’luk bir skor ile Ankara Batıkent Yıldızlar Spor Kulübü kazandı. Ankara Batıkent Yıldızlar Spor Kulübü tam puan ile liderlik konumunu sürdürürken, Bitlis Tatvan Satranç Eğitimi Spor Kulübü şampiyonada aldığı ilk kayıp ile yedinci tura ikinci sırada giriyor.
 
İkinci masada karşılaşan Aydın Satranç Eğitim Merkezi Spor Kulübü ve Sivas Varyant Gençlik Satranç Ve Spor Kulübü Derneği mücadelesi beraberlikle sonuçlandı. Aydın Satranç Eğitim Merkezi Spor Kulübü, bu sonuçla birlikte bugün de üçüncü sırada ki konumunu korumaya devam ediyor.
 
Dördüncü masada eş puanlı takımlar Yalova Belediye Spor ile Siirt Gençlik Spor Kulübü karşılaşmasında 6.5-1.5’luk bir skor ile masadan galip ayrılan Yalova Belediye Spor oldu. Yalova Belediye Spor bu kazancın ardından üçüncü takım ile eş puanla mücadeleye devam ediyor.
 
Zirveyi iki puan farkla takip eden, eş puana sahip takımlar Bitlis Tatvan Satranç Eğitimi Spor Kulübü, Aydın Satranç Eğitim Merkezi, Yalova Belediye Spor, Ordu Azdur Spor Sanat ve Kültür Kulübü ve Isparta Belediyesi Spor Kulübü’nün liderlik mücadelesi önümüzdeki turda oldukça çekişmeli müsabakalarla geçeceğe benziyor.
 
Şampiyonanın 7. turu yarın saat 10.00’da, 8. Turu ise 17.00’de oynanacak. 
 
Turkish Chess Federation © 2014