banner_kart
banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Şampiyonada Son Hamleler Yapılıyor
IMG 7793Türkiye’nin dört bir yanından 76 kulübün yer aldığı 2015 Türkiye Kulüpler Şampiyonası’nda bugün oynanan 7. ve 8. tur müsabakalarının ardından finale bir kaldı. 
 
Aydın Satranç Eğitim Merkezi, bugün karşılaştığı rakipleri Yalova Belediye Spor ve Ankara Batıkent Yıldızlar Spor Kulübü karşısında elde ettiği galibiyet ile son tur öncesi oldukça avantaj kazandı ve final turuna lider durumda giriyor.
 
Ordu Azdur Spor Sanat ve Kültür Kulübü, 7. turda Ankara Batıkent Yıldızlar Spor Kulübü ile mücadelesini galibiyetle; 8. turda ise Bitlis Tatvan Satranç Eğitimi Spor Kulübü ile mücadelesini ise beraberlikle tamamlayarak ikinci sıraya yükseldi.
 
Günün kazançlı takımlarından İzmir Rota Koleji Spor Kulübü ve Bitlis Tatvan Satranç Eğitimi Spor Kulübü ise ikinci ile eş puanla üçüncü ve dördüncü sırada son tura giriyorlar.
 
Ankara Batıkent Yıldızlar Spor Kulübü, günün ilk turunda  Ordu Azdur Spor Sanat ve Kültür Kulübü, ikinci turunda ise Aydın Satranç Eğitim Merkezi karşısında aldığı mağlubiyet neticesinde beşinci sıraya geriledi.
 
Yarın saat 10.00’da başlayacak ve son derece heyecanlı mücadelelerin yaşanacağı final turunun birinci masasında Aydın Satranç Eğitim Merkezi ve Bitlis Tatvan Satranç Eğitimi Spor Kulübü karşılaşacak. 
 
Turkish Chess Federation © 2014